Eksim Yatırım Holding, 1986 yılında İstanbul’da bir Dış Ticaret Şirketi olarak kuruldu. Kısa bir süre içersinde gerçekleştirdiği un, hububat (buğday, arpa, yulaf vb.), yağlı tohum (soya fasulyesi, ayçiçeği, mısır vb.) ve petrol türevi (benzin, motorin, ham petrol vb.) ticareti faaliyetleriyle şirket, sektöründeki en büyük oyuncular arasına girmeyi başardı. 
Sonraki yıllarda ticari faaliyetlerinin yanı sıra, yurt içi ve yurt dışında birçok gıda üretim (un, soya yağı, kepek, yem vs.) ve depolama tesisi yatırımları yapan Eksim Yatırım Holding, özellikle un sanayisinde ilk hammadde üreticisinden son tüketiciye ulaşan üretim ve tedarik zincirini kendi bünyesinde gerçekleştirebilen bir şirketler grubu haline geldi. 
2000’li yıllara gelindiğinde, Türkiye ve Dünyadaki değişen dinamikleri yakından takip eden şirket, emtia ticareti ve gıda sektörünün dışına çıkarak farklı sektörlerde de yatırımlar yapma kararları almaya başladı.
Eksim Yatırım Holding bugün, gıdadan enerjiye gayrimenkule kadar birçok sektörde gerçekleştirdiği yatırımlarıyla; ekonomisi, kültürel birikimi ve çeşitliliği ile dünyanın yükselen değeri Türkiye’nin öncü gruplarından birisi haline gelmiştir.
Özellikle yenilenebilir enerji alanında geniş bir proje portföyüne sahip olan Eksim Yatırım Holding, toplamda 247 MW lisanslı Rüzgar Elektrik Santrali projesiyle Türkiye’deki Rüzgar Enerjisi sektörünün lokomotiflerinden biridir. Yenilenebilir enerjinin diğer bir konusu olan hidrolik enerji alanında ise, Eksim Yatırım Holding 350 MW ı aşan bir proje portföyüne sahiptir. İnşası devam etmekte olan Doğu Karadeniz Bölgesi Rize İli sınırları içerisindeki Uzundere ve İncesu dereleri üzerindeki 63 MW kurulu güce sahip Uzundere 1 regülatörü ve HES projesinin ilk ünitesi Mayıs 2010 tarihinde devreye alınmıştır.
Eksim Yatırım Holding, gayrimenkul sektörü ile de çok yakından ilgilenmekte, Dünyanın gözbebeği İstanbul’da yükselen bölgenin en prestijli projelerini hayata geçirmektedir. Stratejik ortağı Sinpaş Yapı ile Sancaktepe’de Aquacity 2010, Acıbadem’de Ak-Asya, Zeytinburnu’nda Ottomare ve Ataköy’de KAT gibi projelerle ülkesinde ve bölgesinde yaşam standartlarını üst seviyelere taşımaktadır.
Türkiye’de ilk paket ununu piyasaya süren Sinangil markasına da sahip olan ve son üç yıldır yayınlanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listelerine girmeyi başaran Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. ile Altınapa Değirmencilik Tic. ve San. A.Ş. firmaları, gıda sektöründe Eksim Yatırım Holding çatısı altında faaliyet gösteren şirketler arasında yer almaktadır.',
        

1950’li yıllardan beri sektör içerisinde bulunan Eksim Yatırım Holding, Türkiye’de un denince akla gelen ilk Gruplar arasında yer almaktadır. Çatısı altındaki Eksun Gıda Tarım San. ve Tic. A.Ş ile Altınapa Değirmencilik Tic. ve San. A.Ş firmalarıyla grubun toplam buğday kırma kapasitesi 1.375 MT/gün dür. 
Türkiye deki un sektörünün lokomotiflerinden olan Eksim Yatırım, aynı zamanda gerçekleştirdiği ihracat faaliyetleriyle de Türkiye’ye en çok döviz kazandıran firmalar arasında bulunmaktadır. Eksun Gıda Tarım San. ve Tic. A.Ş yapmış olduğu ihracatlarıyla İstanbul Sanayi Odasının yayınladığı Türkiye’nin en büyük 500 firması listesindeki haklı yerini almıştır.
Ayrıca Eksim Yatırım bünyesinde, 1970 yılında Türkiye’de ilk paket ununu piyasaya süren Sinangil markası da bulunmaktadır. Sinangil bugün gıda alanında yaptığı Ar-Ge çalışmaları, inovasyon, ürün çeşitliliği, kalitesi ve pazar penetrasyonu ile ülkemizde lider mutfak markalarından biri konumunda bulunmaktadır.

1995 yılında Muratlı/Tekirdağ’da kurulmuş olan Eksun Gıda, Bühler teknolojisi ile donanmış günlük 450 MT buğday kırma kapasitesi, organize dağıtım ağı ve 40.000 MT buğday depolama kapasitesiyle bölgesindeki en büyük ve modern un üretim tesisleri arasında bulunmaktadır. Ayrıca, Eksun Gıda yurt çapındaki un satışları ve ihracatlarıyla, İstanbul Sanayi Odasının yayınladığı Türkiye’nin en büyük 500 firması listesindeki haklı yerini almıştır.
Bünyesinde barındırdığı çok sayıdaki gıda ve ziraat mühendisleriyle Eksun Gıda, yakaladığı ürün kalitelerindeki standardizasyon sayesinde yüksek müşteri memnuniyetine ulaşmış ve bu başarısını devam ettirmek adına en üst seviyedeki sağlık ve güvenlik şartları altında üretim yapmaktadır. Eksun Gıda ISO9001:2000, SNI, TÜV CERT,  HELAL ve HACCP belgelerine sahiptir.

Eksun ürünlerinin ve hizmetlerinin kalitesi mevcut kalite politikası ışığında belirlenir. Üretim süreci uluslararası kalite sertifikaları standardına uygun biçimde şekillendirilmiştir. 
Her geçen gün yeni geliştirmelerle kalitesi artırılan modern tesisleri ile, Eksun sektöründeki lider kuruluşlardan birisi olmayı başarmıştır.

İş Başvurusu İçin Tıklayınız