İhracat

1996 yılından beri sektörde faaliyetlerini sürdürmekte olan Eksun Gıda 2’si Tekirdağ’da 1’i Konya’da olmak üzere 3 fabrikada üretim yapıyor. Yaklaşık 96 bin metrekare açık ve kapalı alana sahip olan Eksun Gıda, yıllık 600.000 ton buğday kırma kapasitesi, organize dağıtım ağı ve yaklaşık 52.000 ton buğday depolama kapasitesiyle ülkemizin lider un üreticisidir.

Eksun’da endüstriyel un segmentinde Sinangil markasıyla; Ekmeklik, Çeşitlik, Lüks Sandviçlik ve Tost Ekmeklik ile Ramazan Pidesi yapımında en çok tercih edilen Pidelik Lüks Un markası Atbazar ve perakende ürünler de üretilmektedir. Bunların yanı sıra Tam Buğday Unu, Gofretlik, Bisküvilik ve Kek Unları da Eksun tesislerinde üretilmektedir. Eksun Gıda Silobas sevkiyatları da dahil olmak üzere müşterilerinin ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verebilmektedir.

Gelirlerinin önemli bir bölümü ihracat satışlarından oluşan Eksun Gıda, 30’dan fazla ülkeye ihracat yaparak bu alanda da sektörünün lider firmalarındandır. Eksun Gıda’nın başlıca ihracat pazarları arasında; Ortadoğu, Afrika ve Latin Amerika yer almaktadır